Posilovací lavice na břicho

Samozřejmě! Nejčastěji posilovanou částí těla na lavicích jsou břišní svaly. Co přesně na nich posílíte?

Břišních svalů jsou 4 skupiny. Nejlépe je procvičíte na posilovacích šikmých lavicích, které zajišťují optimální tréninkovou polohu pro procvičení břišních svalů.

Lavička na břicho musí mít možnost nastavení sklonu (co největšího), ale s udržením co největší stability celé lavice. Ty levnější mívají horší mechanické provedení a nemusí se na nich dobře cvičit.

Kromě břišních svalů můžete na posilovacích lavicích cvičit i bicepsy, řada lavic má i odkládací místo na jednoruční činky.

Tip na posilovací nastavitelnou lavici

Posilovací nastavitelná lavice inSPORTline Vario

Na obrázku je oblíbená a prodávaná posilovací nastavitelná lavice inSPORTline Vario, kterou koupíte za méně než 3 000 korun. Hodí se pro domácí i komerční použití, je celá polstrovaná a má transportní kolečka. Břišní svaly na ní procvičíte sklopením zadní podpůrné nožky.

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Posilovací lavice na břicho

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky