Posilovací lavice: Základ domácí posilovny muže

Muži obvykle pracují na vybudování síly a svalové hmoty, oproti ženám, kterým jde spíše o tvarování postavy, spalování tuků a kondiční cvičení. Fitness pomůckami pro muže jsou tedy především posilovací lavice, věž a činky.

Domácí posilovna šetří čas, zajišťuje soukromí, příjemné prostředí a non-stop dostupnost. Při rozhodování o jejím vybudování hraje prim úspora místa, soulad cenové dostupnosti s kvalitou vybavení a možnost procvičení celého těla. 

Všechny tyto požadavky splňují posilovací lavice inSPORTline a Body-Solid vyrobené podle nejpřísnějších evropských norem. Dělí se do tří kategorií: 

Bench – k procvičování prsních svalů, horních končetin a částečně i břišních svalů

Hyperextense – pro posilování břicha, zad, případně i hýždí a stehen

Univerzální – mnoho typů pro cvičení s činkami, posilování břišních a dalších svalů

Která z lavic se nejlépe hodí do zamýšlené posilovny, záleží hlavně na rozměrech a podmínkách místnosti, účelu, počtech uživatelů a zvažované investici. 

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Posilovací lavice: Základ domácí posilovny muže

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky