Výhody posilování pro ženy

Posilování se zdá doménou mužů, avšak v rámci zdravého životního stylu má řadu výhod i pro ženy. Samozřejmě se u nich počítá s nižší zvedanou váhou i celkovou intenzitou.

Nárůst síly, aniž by svaly nutně nabraly na objemu, se hodí pro každodenní činnosti, jakými jsou chůze do schodů nebo nošení tašek. Posilováním lze účinně zhubnout – ještě mnoho hodin po ukončení tréninku totiž metabolismus podporuje spalování tuků z nashromážděných zásob. Pevnější svaly dokážou také zamezit zraněním, ve vyšším věku bohužel dosti častým.

Neocenitelný vliv má posilování na celkové zdraví. Například snižuje krevní tlak, působí proti cukrovce či osteoporóze. Opomenout nelze ani jeho nejviditelnější efekt, kterým je mnohem lépe vypadající tělo, a tím zvýšené sebevědomí.

Polohovací lavička pro všestranné využití

E-shop nabízí ženám řadu multifunkčních posilovacích lavic, z nichž některé fungují na principu nastavitelných gumových táhel a pákového systému, takže k nim nejsou potřeba žádná závaží ani vzpěračské činky. K pravidelnému cvičení je může využít celá rodina.

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Výhody posilování pro ženy

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky