Jak často cvičit na posilovací lavici?

Nákup posilovací pomůcky je jedna věc, a motivace ke cvičení ta nezbytná druhá. Cvičit se má v sériích, bez podvádění, a pak si nechat čas na regeneraci, protože právě v tomto období rostou svaly.

Rozdíl je také v tom, které partie chcete pomocí posilovací lavice cvičit. Zatímco břišní svaly snesou každodenní zátěž, zádové posilujte nejvýše co druhý den.

Četnost cvičení podle typu lavice:

 • břišní - denně, např. ráno a večer
 • zádová, bench press - co druhý den (zařaďte jednodenní odpočinek po zátěži)
 • multifunkční - střídejte po dnech jednotlivé svalové skupiny

Každý sval potřebuje určitý čas pro regeneraci. Proto se nedoporučuje používat lavici ani jiné posilovací stroje "po chvilkách", ale plánovitě. Cvičit je nutno řádně, v sériích a bez podvádění.

3× týdně, ale poctivě!

Při posilování se sval potrhá (za současného uvolnění kyseliny mléčné) a poté nově vystaví. Narušíte-li tento proces nekázní, budete zbytečně trpět bolestmi a dalšími zdravotními problémy. Trenéři se shodují, že pro naprostou většinu populace stačí poctivé posilování 3× týdně. Při jeho dodržování zaznamenáte brzy pokroky.

Určitou prevenci přetažení při cvičení představují bandáže a ortézy, jimž se věnujeme na samostatném webu.

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Jak často cvičit na posilovací lavici?

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky