Na co je dobrá posilovací lavice?

Ačkoliv je posilovací lavice základem každé posilovny, zájemci o domácí cvičení se stále ptají, k čemu je dobrá. Tak například bench lavice na činky zajišťuje kompletní trénink, přičemž je skladná. Pohodlně se tedy vejde i do malého bytu.

Kterou vybrat? Bench, šikmou, rovnou, multifunkční?

Bench lavice nemají polohování, při jejich výběru je tedy důležitá velikost a rozsah nastavení úhlu sedáku. Důležitým parametrem výběru jiného typu posilovací lavice je možnost polohování opěrek a adaptérů, které lze díky tomu přizpůsobit konkrétnímu uživateli.

Šikmá lavice je ideální pro celkové posílení břicha a dá se snadno skladovat. Rovná lavice zajistí zase efektivní cvičení s jednoruční činkou nebo vzpěračskými činkami. Lze ji využít i jako lavičku pod činku - benchpress. Hyperextenze je určena pro posílení břišních a zádových svalů, Scottova lavice k budování bicepsů a tricepsů.

Praktické jsou multifunkční posilovací lavice. Lze s nimi posilovat prsní svaly, bicepsy, břicho, bedra i stehna. Dají se samozřejmě polohovat, nastavit dle potřeby a mají nosnost okolo 120 kg i více.

Malá domácí posilovna v jedné pomůcce

V e-shopech jsou oblíbené multifunkční šikmé lavičky pro posilování břišních svalů či skládací lavice pro intenzivní domácí trénink - ocelové s pohodlným polstrováním. Vždy je nutné zvážit, jaké prostory jsou k dispozici a jak velké bude zatížení posilovací lavice. Nejste-li technicky zdatní, zajímejte se o možnost odborné montáže fitness strojů. A potom budete mít už napořád malou domácí posilovnu v jedné pomůcce.

"Pravidelný trénink na posilovací lavici podporuje hubnutí a posílení kardiovaskulárního systému, je ideální pro celkové zvýšení kondice," uvádí známý trenér Petr Kopřiva a doplňuje: "S ohledem na individuální plán se hodí pro uživatele každého věku."

Jak často cvičit na posilovací lavici je už předmětem dalšího článku.

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Na co je dobrá posilovací lavice?

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky