Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Obchodování prostřednictvím bazaru je založeno na seriózním jednání. Výhodou je, že prodávající bývají vstřícní a aktéry často spojuje i upřímný zájem o příslušné zboží. Na pár věcí je však třeba si dát pozor.

Jak bezpečně nakupovat v internetovém bazaru

 • Pokud vám intuice říká, že byste příliš riskovali, raději na obchod nepřistupujte.
 • Vše je o komunikaci - dohodněte s prodejcem podmínky, s nimiž budete oba souhlasit.
 • Domluvte se předem i o vyřízení případné reklamace, protože na zboží z bazaru se běžné reklamační podmínky nevztahují!
 • Ověřte si číslo účtu a e-mail prodejce prostřednictvím internetu, prozkoumejte recenze.
 • Archivujte veškerou komunikaci s prodejcem až do uzavření obchodu.
 • Veškeré telefonické dohody si následně nechte potvrdit e-mailem.
 • Narazíte-li na nepoctivého prodejce nebo podezřelý inzerát, informujte o tom provozovatele příslušného serveru. 

Podvodný inzerát může charakterizovat neúměrně nízká cena, odmítání dobírky či osobního převzetí a žádost o platbu předem, neautentické fotografie. V této souvislosti požádejte prodejce, aby věc vyfotil s aktuálním datem a třeba i vaší adresou na lístečku. Nepoctivci se zaměřují hlavně na elektroniku, automobily, dětské a sportovní zboží. Často se spoléhají na důvěřivost maminek nebo seniorů a "hrají na city". Obezřetnost je skutečně na místě!

Další doporučení ohledně bezpečných online nákupů si přečtěte na serveru Seznam.cz, který provozuje Sbazar.

Spolehlivější bývají výprodeje

Zatímco v bazaru prodejce poskytuje záruku pouze dobrovolně, protože na vady použitého zboží vzniklé po jeho koupi se zákonná ochranná lhůta nevztahuje, posilovací lavice z výprodeje nebo za akční ceny mají veškeré záruky.

Často je důvodem velké slevy pouze drobná vada nebo třeba poškozená krabice, která nemá na funkci posilovací lavice žádný vliv. A vy získáváte výhodně výrobek, který je od začátku váš a můžete ho přizpůsobit svému individuálnímu cvičení. Navíc u kontaktních výrobků, jakými jsou i posilovací lavice, je třeba zvážit také hygienické hledisko.

Tip na novou posilovací lavici

Nejprodávanější šikmá posilovací lavice pro posilování břišních svalů, výškově polohovatelná, stojí aktuálně jen 1 490 Kč a uplatní se jak v domácích, tak hotelových a veřejných posilovnách. Jen o pár stovek více zaplatíte za robustní posilovací lavici Curved, která umožňuje dlouholeté intenzivní posilování.

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky