Šikmá lavice na břicho

Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

Lavice na břicho musí mít co největší nastavitelný sklon a zároveň vysokou stabilitu. Levnější modely mohou mít horší mechanické provedení a nemusí se na nich dobře cvičit.

Proto při výběru prozkoumejte nejen technické parametry a cenu lavice, ale zajímejte se i o zkušenosti uživatelů konkrétní posilovací lavice, které naleznete v online zveřejněných recenzích. Pro mnoho uživatelů je důležité i solidní polstrování lavice na břicho, které posoudíte už pouhým pohledem na sérii fotografií posilovacích lavic.

Tipy na šikmé posilovací lavice

Posilovací lavice toho však nabízí více - kromě břišních svalů na ní můžete cvičit i bicepsy. Řada lavic má rovněž odkládací místo na jednoruční činky. Tyto parametry splňuje například šikmá lavice na břicho Ab Crunch Bench pro náročné domácí sportovce i pro hotelové a veřejné posilovny.

Další exkluzivní posilovací lavicí se stabilní konstrukcí je Marbo Sport s 8 stupni sklonu, které zvyšují, nebo naopak snižují obtížnost cviků. Nastavování se provádí pomocí červeného kolíku s pružinou, je intuitivní a zvládne ho i úplný laik.

Obecně o posilování

Své posilovací plány vždy konzultujte s lékařem, přičemž přihlédněte k aktuálnímu zdravotnímu stavu. Zvažte i využití osobního trenéra, který vám sestaví tréninkový plán. Necvičte každý den, stačí 3-4× týdně. Pokaždé procvičujte jiné partie těla, protože každá potřebuje 2-3 dny na renegeraci. Pamatujte, že svaly se sice mají unavit, ale neměly by vás po cvičení bolet.

Šikmá lavice na břicho procvičí všechny 4 skupiny břišních svalů, protože jim zajistí nejlepší tréninkovou polohu. Posilování středu těla je mimořádně důležité, protože z něho vychází celková síla. Více si o tom můžete přečíst v tématickém článku.

Posilovací lavice  >  Novinky  >  Šikmá lavice na břicho

Novinky

 • 25. 8. 2016

  Šikmá lavice na břicho

  Šikmá lavice je oblíbenou posilovací pomůckou pro pevné a vyrýsované břicho. Kterou vybrat a jak na ní břišní svaly posilovat?

 • 3. 8. 2016

  Posilujte záda, nohy a budete vždy silní

  Ačkoliv je trénink paží a hrudníku nejatraktivnější, důležité je posilovat především střed těla - partie spodních zad a břicha. Pomoci s tím mohou posilovací lavice a další stroje z profesionální i domácí posilovny.

 • 13. 7. 2016

  Posilovací lavice z bazaru? Ano, ale...

  V internetových bazarech se nabízejí posilovací lavice za opravdu výhodné ceny. Dá se však na tento způsob nákupu spolehnout?

Všechny novinky